Basen Morza Śródziemnego to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez turystów. Wspaniałe widoki, bogactwo kulturowe, różnorodność atrakcji i gwarancja słonecznej pogody to zalety, którymi wyróżnia się ten wyjątkowy rejon.

Kraje Morza Śródziemnego znane są z zapierających dech w piersiach miejsc, piaszczystych plaż nad krystalicznie czystą wodą, pysznej kuchni oraz ciekawych zabytków. Zobaczenie ich wszystkich w trakcie krótkiego urlopu jest niestety niemożliwe.

Jeżeli jednak chcemy podczas wakacji mieć pełną swobodę i kontrolę nad tym, gdzie i na jak długo się zatrzymamy, bez wątpienia idealnym wyborem będzie czarter jachtów.

Pod tym względem Morze Śródziemne sprawdzi się idealnie ze względu na wysoce rozwiniętą linię brzegową i wiele miejsc do zacumowania. Sprawdźmy zatem, gdzie warto się wybrać i zatrzymać podczas wakacji na jachcie!

Niezapomniane wyspy i zatoki Grecji

Zwiedzanie Grecji na jachcie to doskonały pomysł na spędzenie niezapomnianego urlopu. Grecja posiada jedną z najdłuższych linii brzegowych (ponad 13 tysięcy kilometrów!) na świecie oraz przeszło 6 tysięcy wysp, z czego większość jest niezamieszkana.

Wakacje na jachcie umożliwiają więc zacumowanie do wielu z nich i odkrycie dzikich terenów, niedostępnych dla turystów zwiedzających kraj na lądzie. To wspaniała opcja dla osób szukających ciszy i spokoju, z dala od turystycznego zgiełku.

Jeżeli to Twój pierwszy rejs po Morzu Śródziemnym na jachcie i Twoim celem jest zwiedzenie greckich wysp i zatok, koniecznie rozpocznij od archipelagów Cyklad i Dodekanez, które składają się z kilkuset małych wysp i wysepek.

Ale wakacje na morzu to nie tylko możliwość zacumowanie na kilku różnych wyspach w ciągu jednego dnia. Dla pasjonatów zwiedzania prawdziwą atrakcją będzie odwiedzenie najważniejszych greckich miast na lądzie, w których można bez problemu zatrzymać się na dłużej. Na pierwszym miejscu znajdują się oczywiście Ateny – stolica Grecji i jednocześnie jedno z najstarszych centrów kulturowych na świecie.

Czarterując jacht w Grecji z Pro-Skippers możesz spędzić niezapomniane wakacje!

panteona

Hiszpańskie plaże i architektura

Hiszpania to obok Grecji kolejny najchętniej odwiedzany kraj Morza Śródziemnego. Jest największym z trzech państw leżących na Półwyspie Iberyjskim. Linia brzegowa Hiszpanii ma prawie 5 tysięcy kilometrów.

Nad Morzem Śródziemnym leżą najpopularniejsze wybrzeża i miasta Hiszpanii, mianowicie Costa del Sol, Costa del Azahar, Costa Brava, archipelag Balearów, a także Barcelona, Walencja, Palma de Mallorca czy Murcja i Almeria.

Do Hiszpanii przyciąga turystów nie tylko wspaniała pogoda, ale także piękne wyspy zapewniające cichy i spokojny wypoczynek, ciekawe zabytki (zwłaszcza w Barcelonie, gdzie możemy podziwiać najwspanialsze budowle projektu Antonio Gaudiego), a także wyborna, śródziemnomorska kuchnia.

W miastach portowych, przy których bez problemu zacumujemy jachtem, możemy wybrać się do uroczych knajpek serwujących świeże ryby i owoce morza łowione w lokalnych portach rybackich.

Opływowy urlop na jachcie po wybrzeżach Hiszpanii to nie tylko wyprawa morska, ale też kulinarna i kulturowa. Sprawdź ofertę czarteru jachtów Pro-Skippers w Hiszpanii!

morze w hiszpanii

Zacumuj na włoskim wybrzeżu

Włochy to również doskonały kierunek śródziemnomorski, w którym można wyczarterować jacht i spędzić udane wakacje. Co je wyróżnia? Otóż linia brzegowa ma aż 7600 kilometrów i obejmuje jakieś 80% całkowitej granicy Włoch. Oznacza to, że do większości miejsc z powodzeniem dotrzemy jachtem!

Krajobraz Włoch to przede wszystkim góry – od strony północnej Alpy i Dolomity, a od południowej Apeniny. Włochy to także kraj aktywnych wulkanów, takich jak Etna, Wezuwiusz i Stromboli.

Jeśli chodzi o rejs jachtem, warto wybrać się na wycieczkę wzdłuż północnego wybrzeża Sardynii. Można tu zwiedzić niesamowity Park Narodowy La Maddalena, południowe wybrzeże Korsyki oraz dziką wyspę Lavezzi.

Podróżowanie jachtem daje nam pełną dowolność w wyborze kierunku zwiedzania i pozwala dotrzeć do miejsc niedostępnych dla większości turystów. Warto wspomnieć, że Pro-Skippers oferuje wynajem jachtów także na terenie Włoch.

Włoskie wyspy to również wspaniałe plaże, na których można odpocząć, zażyć kąpieli słonecznych, spróbować wspaniałej lokalnej kuchni, a wieczorem odprężyć się w jednej z wielu restauracji i knajpek.

Włochy słyną także z winnic, głównie w Toskanii. Warto odwiedzić jedną z nich i skorzystać z degustacji win. A dla miłośników zabytków i historii bez wątpienia prawdziwą gratką będzie obejrzenie pozostałości po starożytnym imperium rzymskim, takich jak Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Ara Pacis, Łuk Tytusa czy Domus Aurea.

jachty we włoszech

Odwiedź Chorwackie wyspy

Chociaż Chorwacja nie ma bezpośredniego dostępu do Morza Śródziemnego, podróżując po nim jachtem możemy dostać się na jedną z chorwackich wysp dzięki odgałęzieniu prowadzącemu do Morza Adriatyckiego.

Linia brzegowa Chorwacji ma przeszło 6 tysięcy kilometrów, z czego ponad 4 tysiące to wybrzeża wysp i wysepek. Chorwacja ma ponad tysiąc wysp, a największe z nich to Krk i Cres. Większość z nich jest niezamieszkanych.

Co wyróżnia Chorwację? Przede wszystkim czyste, piaszczyste plaże o różnorodnej faunie i z krystaliczną wodą. Mamy tu 48 portów rozsianych po całym wybrzeżu, w których z powodzeniem można zacumować jachtem. Wybrzeża chorwackie przyciągają także pasjonatów nurkowania.

Na lądzie wart zobaczenia jest Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na listę UNESCO, oraz Park Narodowy Krka. O najciekawszych miejscach i zabytkach Chorwacji pisaliśmy już w innym artykule.

Przeżyj niezapomnianą przygodę w te wakacje – wyczarteruj jacht na Morzu Śródziemnym

Niezależnie od tego, na jaki kierunek wakacji się zdecydujesz – czy będzie to Grecja, Hiszpania, Włochy czy Chorwacja – spędzenie ich na jachcie będzie wyjątkowo udanym wyborem.

Możliwość przebywania na otwartym morzu i cumowania każdego dnia w innym porcie pozwala na podejmowanie spontanicznych decyzji dotyczących zwiedzania czy pozostania gdzieś na dłużej. Pozwala też w przeciągu jednych wakacji zwiedzić i zobaczyć o wiele więcej miejsc, niż podczas tradycyjnego urlopu spędzanego w hotelu.

Sprawdź już dziś ofertę czarteru jachtów Pro-Skippers i wyrusz w podróż swojego życia!