Park Narodowy Kornati to raj dla żeglarzy. Archipelag Kornati tworzy 89 wysp, które w większości nie są zamieszkiwane. W sezonie letnim liczne zatoczki z turkusową i niezwykle czystą wodą przyciągają wielu żeglarzy.

Kornati to niemal bezludny archipelag składający się w wysp i wysepek, z których największą jest wyspa Kornat znana już w XIV wieku jako Insula Sancte Marie.
Co sprawia, że ten przepiękny chroniony obszar jest tak wyjątkowy? Warto w tym miejscu zacytować laureata Nagrody Nobla. Kiedy George Bernard Shaw odwiedził tę część Adriatyku w 1929 roku napisał: ” W ostatnim dniu stworzenia, Bóg pragnął ukoronować swoją pracę, dlatego z łez, gwiazd i oddechu stworzył Kornati”… Piękne słowa oddające niebywałe i ponadprzeciętne piękno tego miejsca.
Archipelag niewątpliwie wyróżnia się niezwykle urzekającym, wręcz księżycowym krajobrazem. Pionowe, białe skały przy brzegach wysepek, gładkie i białe płyty wapienne, malownicze i skaliste klify i zatoczki, będące siedliskiem niektórych rzadkich gatunków ptaków.

My, wiele razy odwiedzaliśmy już Kornati. Tym razem  zatrzymaliśmy się na wyspie Mana. Zobaczcie co ciekawego tam odkryliśmy.

Wyspa Mana jest piękną wyspą w archipelagu Parku Narodowego Kornati z dziką plażą i wodą idealną do nurkowania.  Z pewnością warto zrobić tutaj krótką przerwę w podróży pod żaglami. Na szczycie wyspy znajdują się ruiny budowli „Greckie miasteczko” powstałych na potrzeby filmu kręconego „As the Sea Rages” z 1959 roku z austriacką aktorką filmową Marią Shell. Na wyspie znajdują się piękne, wysokie klify – warto wspiąć się na chwilę na wysokie wzgórze, z którego rozchodzi się wyjątkowy widok na okoliczne wyspy. Najwyższe klify Parku Narodowego Kornati znajdują się na wyspie Klobučar (80m), Mana (65m), Rašip Veli (64m).

Wakacje pod żaglami, czyli jak spełnić marzenia o rejsie w Chorwacji.

Marzycie o rajskim rejsie w Chorwacji, chcecie odpocząć i zrelaksować się na pokładzie jachtu, ale nie znacie się na żeglowaniu, nie żeglowaliście nigdy wcześniej, nie macie uprawnień, ani doświadczenia i nie chcecie dotykać steru?
Istnieje idealne rozwiązanie – rejs w Chorwacji z doświadczonym skipperem. Warto powierzyć sprawy rejsu w ręce doświadczonego skippera, który zna chorwackie wybrzeże i jest doskonałym przewodnikiem nie tylko wzdłuż chorwackiego wybrzeża, ale także po lokalnych atrakcjach turystycznych, a co najważniejsze posiada odpowiednie kwalifikacje. Odpowiedni skipper z pewnością dołoży wszelkich starań, aby wymarzony rejs w Chorwacji przebiegał zgodnie z założonymi wcześniej planami, bezpiecznie i ciekawie.

Jeżeli chcecie spróbować wakacji pod żaglami, z chęcią pomożemy Wam spełnić to marzenie. Więcej informacji na naszej stronie pro-skippers.com

Artykuł powstał przy współpracy z Karoliną Wojtasz.
chorwacjacafe.pl